Grupna terapija
Šta je Grupna terapija?
Grupna psihoterapija je drugi najčešći oblik psihoterapije, koji danas sve češće postaje izbor broj jedan.
Grupna pshoterapija, isto kao i individualna ima za cilj da vas usmeri u rešavanju problema i prevazilaženju nekih teških situacija, ali uz prisustvo članova grupe i samog psihoterapeuta.
Psihoterapeut je vođa grupe (može biti sam ili sa kolegom ko-terapeutom), koji samim tim određuje pravila grupe, intenzitet sastajanja, kao i same članove psihoterapijske grupe.
Broj članova grupe, najčešće ide izmedju osmoro i dvanaestoro, koji su se našli u grupi kako bi međusobno pružili podršku i zajedničkim snagama prevazišli poteškoće koje su ih spojile.
Iako deljenje ličnog sadržaja, svojih problema i bolnih trenutaka, deluje jako nezahvalno u grupi, grupna psihoterapija se pokazala jako efikasnom jer pored konkretnih promena koje se dešavaju, tu je i podrška same grupe koja je podržavajuća i jednako bitna.
Tako nam grupa pruža mogućnost da se što lakše suočimo sa svojim emocijama, krivicom, stidom, besom ili usamljenošću. Grupna psihoterapija nam omogućava da ovladamo socijalnim veštinama koje su danas od presudnog značaja,ali i da se lakše suočimo sa strahom od odbacivanja, manjkom samopouzdanja.
Benefiti grupne terapije pored podrške, svakako jeste i jasnije zauzimanje za sebe i svoje emocije, bolje veštine komunikacije unutar grupe, a samim tim i zajednice, kao i građenje zdravih granica unutar svakog odnosa i odnosa sa sobom.
Trenutno aktivne i grupe u formiranju
Želite pristup novostima u Moodrost Centru?
Prijavite se na našu mailing listu!